6 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

27.03.2011

Był to czas zniewolenia komunistycznego, wszechobecnej cenzury, zamkniętych ust, czas walki z religią i Kościołem. Na straży naszej wiary stał wtedy niezłomny Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, pod którego kierunkiem pracował Episkopat i polskie duchowieństwo. Dzisiaj, z perspektywy czasu, można potwierdzić, że biskupi, którzy prowadzili wtedy Kościół w Polsce, byli ludźmi niezwykłej miłości Boga i człowieka, a ręce duspasterzy prawdziwie ojcowskie.

Jan Paweł II wiedział, dokąd i do kogo przybywa. Dlatego starał się mówić "do nas i za nas", podtrzymując zgnębionych ludzi na duchu, wlewając w serca miłość i nadzieję, a także modląc się żarliwie pamiętnym "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odmieni oblicze ziemi - tej ziemi..." i otwierając oczy świata na prawdę o systemie. To były niezwykłe historyczne dni. Poczuliśmy, jak biją polskie serca poruszone powiewem wolności dzieci Bożych.

To tylko fragment wspomnień Ojca Jerzego Tomzińskiego, Przeora Jasnej Góry w latach 1952-1960, Generała Zakonu Paulinów w latach 1963-1975.

A jakie są Nasze wspomnienia ze spotkań z Papieżem Janem Pawłem II? Czy postępujemy z Jego nauką?

Przypomnijmy sobie co do nas mówił! http://www.zosia.piasta.pl/papiez.htm